Apm Terminalleri

apm

APM Terminals, denizcilik sektöründe 100 yılı ve liman / terminal işletmeciliğinde 50 yılı aşkın süredir hizmet vermekte olan Danimarka kökenli A.P. Moller Maersk Group bünyesinde yer alan terminal işletmeciliğinde dünyanın önde gelen bir liman işletmecisidir.

APM Terminals, 22.000 den fazla çalışanı ile dünya üzerinde birçok noktada faaliyet göstermekte ve sahip olduğu global terminal ağını küresel ticarete, hat taşıyıcılarına ve ithalat ve ihracat işletmelerine sunmaktadır.

Hedeflerini,

“APM Terminalleri olarak dünya çapındaki terminal ve lojistik merkez ağımız ile küresel ekonominin büyümesine yardımcı olmaktayız. Dünyanın en iyi liman operatörü olarak müşterilerimizin başarılı olması ve ülkelerin hedeflerine ulaşabilmesi için küresel ticarete yeni olanaklar sağlıyoruz. Bu şekilde yerel bölgelerin de uluslararası ticaretten en iyi şekilde faydalanmasını hedeflemekteyiz.

İzmir’in Aliağa ilçesinde yapımı devam eden yeni terminalimizle birlikte 50 yılın üzerindeki terminal operasyonları tecrübemizi Türkiye’ye getiriyoruz. Bu bilgi birikimimiz ve dünya standartlarının ötesindeki lojistik servislerimizle birlikte Türkiye’nin dış ticaretini çok daha üst seviyelere taşımak en büyük isteğimiz.

Dünyanın en büyük 18. ekonomisi konumunda bulunan Türkiye, en büyük 10 ekonomi arasına girme hedefiyle her geçen gün büyümeye devam etmekte. İzmir ise 4 milyon şehir nüfusu ve 20 milyon kişinin hinterlandında yaşadığı, Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri ve yakın zamana kadar da en büyük ihracat kapısıdır. İzmir, hinterlandındaki sanayi bölgeleri ve madencilik tesisleriyle büyük gelişme potansiyeline sahip ve APM Terminalleri olarak biz de bu gelişen bölgenin liman ihtiyacını en iyi şekilde karşılamaya adayız.

İzmir bölgesi ticaretine yıllarca maalesef Akdeniz’deki terminaller arasında aktarma gemilerle hizmet verildi ve bunun sonucunda hem gemi hatları hem de son kullanıcılar tedarik zincirinde meydana gelen maliyet artışlarına katlanmak zorunda kaldı. Biz katma değerin ve tasarrufların, ekonomik kalkınma ve bölge firmalarının dünya pazarlarında rekabetçi olabilmesi açısından tedarik zincirinde yarattığı önemin farkındayız.”

şeklinde deklare etmiştir.

Liman işletmeciliğinde Dünya lideri olmayı hedefleyen ve bu hedef doğrultusunda sürekli olarak yatırımlarına devam eden APM Terminals Türkiye’deki faaliyetlerine Petkim Petrokimya firmasıyla Ege Bölgesi’nin en büyük konteyner limanı olan bu projenin 2012 yılında imzalanması ile başlamıştır. Akabinde 2013 yılında inşaatına başlanan, 450 Milyon USD yatırımla konteyner ve genel kargo yük rıhtımlarından oluşacak şekilde iki faz olarak inşaa edilen olan APM Terminals İzmir’in ilk fazı 2016 yılının Aralık ayında ticari faaliyete başlamıştır.

Aliağa’da kurulu olan ve uzman kadrosuyla 7 gün 24 saat hizmet veren APM Terminals İzmir 16 metre su derinliği ve 16 bin TEU kapasiteli son nesil gemilere ağırlayabilme özellikleri ile birlikte etkin ve modern limancılık anlayışı ile Ege Bölgesi’nin ihracat, ithalat ve ticaret yeteneğine büyük bir güç katacak ve Ege’yi küresel ticarete doğrudan bağlayacak özelliklere sahip modern bir işletme olarak faaliyete girmiştir.

☎ Müşteri Hizmetleri ⇲ 0232 455 65 55
⥹ APM Terminals ⇲ http://www.apmterminals.com/tr/

ADS
(Visited 252 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment