Arkas Lojistik

arkas

Türkiye’nin öncü holdinglerinden Arkas Holding çatısı altında faaliyet gösteren Arkas Lojistik, 1989 yılında kuruldu. Çeyrek asırdan fazladır lojistik sektöründe var olan Arkas Lojistik bugün deniz, hava, kara, demiryolu kombine taşımaları yapan, açık yük ve proje taşımaları, forwarding ve depo hizmetleri sunuyor. Türkiye’de İzmir, İstanbul, Bursa, Mersin, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Konya, Samsun, Trabzon, Denizli, iskenderun ve Antalya’daki ofislerinde 850 çalışanı ile hizmet üretiyor.

Arkas’ın lojistik altyapısında yer alan İstanbul, İzmir, Bursa, Mersin, Konya,Kayseri, Gaziantep, İzmit, Denizli, Van ve İskenderun’da 395 bin metrekarenin üzerinde açık konteyner sahası ve 12 bin metrekare kapalı depo tesisleri bulunuyor.

Ayrıca 706 vagon, demiryolu ile taşımaya uygun 1250 konteyner, 500 çekici, çok sayıda yükleme boşaltma araç ve ekipmanı ayrıca geniş konteyner depolama sahaları ile müşterilerine özel taşıma çözümleri geliştiriyor.

Hızlı, güvenilir ve kaliteli lojistik hizmeti sağlayan global bir lojistik şirketi olma vizyonuyla yatırım yapan Arkas Lojistik yurtdışında Arlogic markası adı altında yapılanıyor. Bugün Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Kazakistan, Azerbaycan, Çin ve Yunanistan’da faaaliyet gösteren ofislerinde 93 kişiye istihdam sağlıyor. Ofislerinin olmadığı dünyanın diğer önemli ticaret merkezlerinde de partnerleri bulunuyor.

Arkas Lojistik Hizmetler Grubu sürdürülebilirlik kapsamında:

  • Kombine taşımacılıkta demiryolu ve denizyolu taşımacılığına ağırlık vererek karbon ayak izinin asgari düzeyde tutulmasına önem gösterir.
  • Tüm işyerlerinde enerji israfını önlemek için gerekli iyileştirmeleri ön planda tutar.
  • Ciro büyümesi kadar, bu büyümenin devamlılığını beraberinde çalışanlarının sosyal olanaklarının ve içinde bulunduğu topluma sağlayacağı faydanın en üst seviyelere çıkarılmasını benimser.
  • Çalışanlarının çevre, sağlık, eğitim, spor gibi faaliyetlere katılma konusunda teşvik eder.
  • Hem kendi faaliyetlerinde hem de tedarikçilerinin faaliyetlerinde çalışan ve toplum sağlığını gözetmeye azami önem gösterir.

☎ Müşteri Hizmetleri ⇲ 0212 340 51 11
⥹ Arkas Lojistik ⇲ http://www.arkaslojistik.com.tr/

(Visited 9 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment